בעקבות הנשיכות: משפחת ביידן הוציאה את קומנדר מהבית הלבן

כתבות באותו נושארישומי השירות החשאי, שהושגו על ידי ארגון שמרני שהגיש בקשה לחוק חופש המידע ביולי, חשפו פרטים על עשר התקריות הקודמות שבהן היו מעורב קומנדר.

תקרית אחת אירעה ב-26 באוקטובר 2022, לאחר שהגברת הראשונה לא הצליחה לשלוט על קומנדר, נכתב במייל פנימי של אחד הסוכנים. הוא סיפר כי בעת שהוצב במקום, הכלב "הסתער עליי". הוא הוסיף כי הגברת הראשונה "לא הצליחה להשתלט מחדש על קומנדר והוא המשיך להקיף אותי". לדבריו, "אני מאמין שזה רק עניין של זמן עד שסוכן/קצין יותקף או יינשך".

כשבוע לאחר מכן, סוכן אחר כתב כי הוא ננשך פעמיים. סוכן אחר שהיה עד לתקיפה אמר שהם נאלצו להשתמש ב"עגלת פלדה כדי להתגונן" מפני הכלב הנשיאותי.

ב-11 בדצמבר האחרון, הותקף סוכן מול הנשיא עצמו וננשך באצבעותיו. אחד הסוכנים המפקחים כתב כי הנשיא פעל במהירות לריסון קומנדר ונראה מודאג מאוד לגבי מצבו של הסוכן הפצוע. אף אחת מהפציעות שתוארו ב-194 עמודי המיילים שנחשפו לא הוגדרו כקשות.

הכלב השני של ביידן, מייג'ור, נשך גם הוא סוכנים של השירות החשאי בכמה מקרים ומאז הוצא מהבית הלבן והועבר לחברים של משפחת ביידן.

קומנדר הגיע לבית הלבן בשנת 2021 כגור, מתנה מאחיו של ביידן, ג'יימס, אחרי שהמשפחה הנשיאותית נפרדה מהכלב צ'אמפ, שמת. למשפחה הראשונה יש גם חתול בשם ווילו.להמשך קריאה