שר הביטחון יואב גלנט אמר לשר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן במהלך פגישתו עם קבינט המלחמה, כי ישראל לא תסכים להפוגה בלחימה בעזה ללא החזרה של חטופים, כך לפי שני מקורות ישראלים שמעורים בתכני הפגישה.
המקורות ציינו כי גלנט אמר לבלינקן כי הגדלה של סיוע הומניטארי לעזה היא דבר אחד וישראל מוכנה לעשות זאת ורואה עין בעין בנושא עם ארה"ב, אבל הפוגה בלחימה היא דבר אחר לגמרי.
גלנט הציג לבלינקן תמונה של כל הילדים החטופים וסיפר לו על אביגיל עידן בת 3 – אזרחית אמריקנית – שהוריה נרצחו והיא נחטפה לעזה ע"י חמאס.