מאמר המערכת של עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" חושף את הקרב הדיפלומטי מאחורי הקלעים סביב המבצע בעיר הדרומית ברצועה. על פי הדיווח, "שאלת השליטה העתידית בעזה היא לגיטימית"
צה"ל מנסה להשתלט על "כאוס התרומות": הפקודה שמעוררת זעם – וההסברים
חטיבות מילואים ובהמשך גם סדיר יידרשו לאסוף עשרות אלפי פריטים שנתרמו ללא פיקוח – מרחפנים ועד שכפ"צים וקסדות, שמשמשים את הכוחות בשטח. בצה"ל חוששים מתקריות דו"צ בגלל זיהוי מוטעה –