חבר מפלגתו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, ח"כ אלון שוסטר, הרחיב לגבי האולטימטום שהוצב אמש לראש הממשלה: "אני מקווה שתביעותינו בעיקרן תתממשנה. הספירה לאחור החלה, הקפיץ נדרך"
חשש בצוות המו"מ: "נתניהו כיוון למשבר, לוקח הימור מסוכן על חיי החטופים"
לפי גורמים שמעורים במשא ומתן לעסקת חטופים, חברי הצוות סבורים שהעמדה של רה"מ לא מאפשרת התנעה של מו"מ: "גם אם הוא חושב שזה משבר מנוהג, אנחנו לוקחים פה סיכון גדול