שאמה הכהן אמנם הגדיל את כוחו בבחירות לרשויות המקומיות וזכה ליותר ממחצית מקולות התושבים, אך לא שכח גם את מי שהצביע ליריבו • "לא משנה כמה אתאמץ – התוצאה תהיה שלילית וקיצונית. מצא מין את מינו", הוא כתב בווצאפ לתושבי שכונת רמת אפעל • אחת התושבות הגיבה: "אתה ראש עיר של כולם, זכור" • שאמה הכהן: "תוצאה של מסע הסתה מחריד נגדי, אמשיך לספק מעטפת לכל תושבי העיר"
התגייס לצה"ל אחרי המלחמה, והחליף תפקיד רק כדי להמשיך לשרת: סיפורו של מוטי רווה שנפל ברצועה
בן ה-37 מהיישוב שני גדל בהר חברון, והותיר אחריו אישה ושתי בנות פעוטות • "את המחסור שלך אי אפשר למלא", כתב חברו • במועצה האזורית הר חברון ספדו לו: "תמיד