"הנחת העבודה שלנו היא שעוד חמש דקות או עוד שבוע תפרוץ מלחמה גם בצפון", מבהיר גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון בהתייחסו להתפתחויות האחרונות מאז פרוץ המלחמה בעזה וההשפעות בצפון. זלץ יושב במשרדו בחמ"ל המועצה אחרי שחזר מביקור בקיבוצי המועצה הסמוכים לגבול.
ממש באותו זמן נדרך החמ"ל כשמגיע דיווח על חשד לחדירת כלי טיס מכיוון לבנון. כעבור 40 דקות נשלל החשד והחמ"ל מודיע לישובים כי ניתן לחזור לשגרה.
לדבריו באותם קיבוצים נותרו רק כ-10-15 אחוז מהתושבים. בקיבוצים העורפיים של המועצה נותרו כ-40-50 אחוז מהתושבים. "ביקשנו מאנשים לצאת מהאזור, ראשית כי מי שיהיה פה לא ייפגע ושנית זה ייתן גמישות גדולה יותר לצבא. הצבא לא יצטרך להתעסק באזרחים שנשארו פה. נכון שאם תהיה מלחמה, יש אפשרות שגם דרומה מפה ייפגעו ישובים, אבל לא כמו באזור שלנו. שם יהיה יותר בטוח".