הנתונים הקשים מהמלחמה: קרוב ל-200 אלף התפנו מבתיהם, 291 ילדים התייתמו

כתבות באותו נושאלפי הערכה של גורם ביטחוני בכיר, יידרש המטה הכללי של צה"ל לבצע שינויים מהותיים בתוכנית הרב שנתית על רקע לקחי המלחמה. עוד אמר כי החומה התת קרקעית הוכיחה את עצמה במהלך המלחמה וכי היא לא נחדרה על ידי החמאס ואילצה את המחבלים לעבור מעל פני הקרקע.

הגורם הביטחוני נשאל בדבר האפקטיביות של הגדר החדשה, ואמר: "המכשול לא נועד לתת מענה ל-3,000 מחבלים שחוצים את הגבול לישראל. המכשול הוא חלק מתפיסת ההגנה, מודיעין וכוננויות".

"נסארללה איבד את מימד ההפתעה", אמר הגורם הבטחוני והוסיף כי "הוא מסתכל מה קורה בעזה ומבין מה יכול לקרות בצד הלבנוני. אנחנו ערוכים לתגובה, לפעולה בהגנה ולהתקפה בלוחות זמנים קצרים".

ארצות הברית שלחה נושאת מטוסים שלישית אל האזור, בנוסף לפורד ולאיינזהאהורר. הגורם הביטחוני הבכיר נשאל בדבר האפשרות שהאמריקאים יקימו סוללות הגנה אוויריות לישראל, ואמר: "התאמנו על תוכניות כאלו בעבר במסגרת תרגיל ג'וניפר – קוברה, יש לנו תוכניות ולא הפעלנו אותה, רק מדברים".להמשך קריאה

התחזו לקצינים, הסתננו לבסיס 8200 – ואספו מסמכים מסווגים: "לא למדנו כלום מ-7/10"

מחדל אבטחתי: במשך כ-3 שעות הסתובבו באין מפריע חברי צוות ביקורת שהתחזו לקצינים בבסיס במחנה גלילות, הגיעו למתחמים מבצעיים, אספו מסמכים – ויכלו לגרום נזק לתשתיות וחיילים. העונש: 30 חיילים

קרא עוד »