מאז מתקפת החמאס ב-7 באוקטובר הוטל סגר על השטחים וכתוצאה מכך פלסטינים-אמריקנים שחיים בגדה לא מורשים להיכנס לישראל בניגוד להסכם בין המדינות. שגריר ארה"ב פנה ללשכת ראש הממשלה וביקש שהנושא ייפתר בהקדם
צה"ל מנסה להשתלט על "כאוס התרומות": הפקודה שמעוררת זעם – וההסברים
חטיבות מילואים ובהמשך גם סדיר יידרשו לאסוף עשרות אלפי פריטים שנתרמו ללא פיקוח – מרחפנים ועד שכפ"צים וקסדות, שמשמשים את הכוחות בשטח. בצה"ל חוששים מתקריות דו"צ בגלל זיהוי מוטעה –