נשיא המדינה יצחק הרצוג פנה היום (שני) לקהילה הבילאומית. "כנשיא מדינת ישראל, אני מדבר אליכם כרגע מבירתנו, ירושלים, בצילה האפל של המלחמה, בעוד האומה שלי ממשיכה להיות תחת מתקפה פראית מצד אויב אכזר ובלתי אנושי. למיטב זכרוני, מאז השואה לא נרצחו כל כך הרבה יהודים ביום אחד. ומאז השואה לא היינו עדים למראות של נשים וילדים יהודים, סבים וסבתות – אפילו ניצולי שואה – נדחפים למשאיות ונלקחים בשבי.
"חמאס ייבא, אימץ ושכפל את הפשעים של דאע"ש. חמאס נכנס לבתים אזרחיים ביום שבת, יום חג, ורצח בדם קר משפחות שלמות. צעירים ומבוגרים, שרפו גופות ועינו את קורבנותיהם התמימים. יהודים, מוסלמים, ואנשי כל הדתות. האכזריות. חוסר האנושיות. הברבריות של מפלצות. לא בני אדם – מפלצות.
"במהלך הימים האחרונים שוחחתי עם מנהיגים מרחבי העולם שהביעו את זעמם העמוק על המתקפה – כולל סגנית נשיא ארצות הברית קאמלה האריס, מזכיר המדינה אנתוני בלינקן, ראשי האיחוד האירופי, האו"ם, נאט"ו ואחרים שקרובים אלינו, כמו ידידי נשיא איחוד האמירויות, השייח' מוחמד בן זאיד".
הרצוג קרא לכל האומות ברחבי העולם: