"הם ידעו על יום ההולדת של אוהד; הוא מבין שהוא מפורסם"

כתבות באותו נושא



לאחר 49 ימים לא פשוטים, שבהם קרן מונדר, בנה אוהד בן ה־9 וסבתו רותי שבו משבי החמאס ופגשו את בני משפחותיהם, בתמונות שנדמה שלא הותירו אף עין יבשה. אייל מור, בן דודה של קרן, שוחח עם אודי סגל, ענת דוידוב וטל לב רם ב-103fm, וסיפר על תחושותיו בעקבות הבשורה המשמחת.

"שלומם הרבה יותר טוב ממה שציפינו, גם פיזית וגם מנטלית, מאוד מאוד חזקים, הדהימו אותנו בחוסן המנטלי ואיך שהם מתמודדים עם המציאות של החזרה לשפיות. צריך לציין שזו לא כל משפחת מונדר, הבעל של רותי, שהוא הסבא של אוהד, אברהם מונדר, בן 78, עדיין שם, עדיין מוחזק", אמר מור.

צריך לציין את רועי ז"ל שנרצח באותה שבת, איך רותי מקבלת את זה?
"הם קיבלו אינדיקציות שזה קרה, כבר קודם. כשהם הגיעו זה אומת. היא שואלת המון שאלות על ההלוויה, 'איך הייתה ההלוויה? ומי היה? ומי דיבר? ואיפה קברנו?' כי רועי היה תושב ניר עוז, ואי אפשר היה לקיים שם הלוויה, אז קברנו במקום אחר ובקרוב הם יעלו גם לקבר, ואנחנו כמובן תיעדנו הכול בשבילם, אבל כן, זו ידיעה שהם מעכלים".

על כך שהם משתחררים הם ידעו?
"קרן אמרה שרק יום-יומיים קודם התחילו לדבר איתם על המושג 'הודנא'. על השחרור עצמו הם למדו ממש בבוקר של יום שישי. הגורם הכי משמעותי שנתן להם לשמור על הכשירות הייתה העובדה שהם היו ביחד כל הזמן, שלושתם, בלי אברהם. העבירו אותם כמה מקומות וההרכב מסביבם השתנה, אבל הם היו ביחד כל הזמן. היא סיפרה שהם ניסו כל מיני משחקים וכל מיני פעילויות בשביל להעביר את הזמן, אבל זה לא פשוט. היא ציינה למשל שהיו צריכים אישור וליווי לצאת לשירותים וזה לא תמיד הגיע בזמן שרצו. כל מיני קשיים אובייקטיביים".



להמשך קריאה

"שלפו מעזה וחקרו אותו כל הלילה": לוחם נעצר בחשד לכוונה למכור את נשקו ושוחרר ללא תנאים

לוחם בחטיבת הנח"ל נעצר לפנות בוקר בחשד לכוונה למכור נשק מסוג תבור שעליו חתם בתחילת הלחימה, אך הגיע בנסיבות לא ברורות לחייל אחר, שנעצר בתחילת השבוע. החייל הכחיש וטען שהרעיון

קרא עוד »

"נלחמים באותו אויב, למרות שפוליטיקאים בישראל לא מכירים בכך" | שנתיים למלחמה באוקראינה

בשתי המדינות הציבור כבר עייף מהמלחמה ולא יודע מתי תיגמר, המל"טים שתוקפים באוקראינה זהים לאלה שמגיעים לאילת, וצריך להגביר את שיתוף הפעולה להבטחת הסיוע האמריקני. שגריר אוקראינה בישראל שמח על

קרא עוד »