ילד הפלא של עולם ההשקעות האמריקאי התגייס להסברה הישראלית

כתבות באותו נושא"כדי להבין את הקונטקסט, דמיינו את התגובה של ארצות הברית אם 2,500 מקסיקנים פולשים לטקסס, רוצחים באכזריות 1,200 אזרחים, כולל נשים, ילדים ותינוקות, אונסים, עורפים ראשים ושורפים אותם חיים – וחוטפים עוד 150, כולל עוללים".

את הדברים הללו צייץ ב-X (לשעבר טוויטר) ביל אקמן, אחד מאנשי העסקים החשובים בארה"ב. אקמן הוא מנהל קרן הגידור פרשינג סקוור (Pershing Square), החולשת על נכסים בשווי של כ-185 מיליארד דולר. על אף היותו יהודי וכך גם שתי נשותיו, בעבר ובהווה, המיליארדר בן ה-57 מעולם לא נקשר ישירות בפעילות פוליטית פרו-ישראלית – אבל בשבוע החולף הוא הפך לדובר המשמעותי ביותר שלנו בעולם הפיננסי.

הזעם והתמיכה של אקמן פרצו בתחילת השבוע, כשקבוצת סטודנטים פעילים בהרווארד חתמה בעילום שם על מכתב שבו נטען כי "המשטר הישראלי אחראי לכל הפעולות האלימות שקורות בעזה, בית כלא תחת שמיים פתוחים". אקמן, בוגר האוניברסיטה, לא איחר להגיב. "פרסמו את השמות, כדי שאדע לא להעסיק את האנשים הללו בעתיד", צייץ ב-X והוסיף: "אי אפשר להסתתר תחת חסותה של חברה תאגידית כדי לתמוך בפעולות טרור". בעקבות קריאתו של אקמן, אכן נחשפו השמות על ידי הארגון האקטיביסטי הימני Accuracy in Media, ששלח פעילים לקמפוס כדי לאתר את החותמים.להמשך קריאה