אדי כהן, מזרחן ומשפיען ברשתות החברתיות בשפה הערבית, הסביר בשיחה עם "מעריב" על ה"נרטיב הרעב" בעזה וכיצד הדבר משפיע על התודעה בעולם המערבי: "מצלמים מכל מיני זוויות, עובדים עלינו ועל האירופאים"
כשהמימון ייפסק תושבי הצפון יחזרו הביתה, חוץ ממי שיוכל להרשות לעצמו
כשהמדינה תעצור את המימון למפונים, תושבי הצפון יחזרו הביתה. אבל אם כל מי שיוכל להרשות לעצמו יעבור למרכז, הצפון רק ייחלש עוד יותר • עוגן כלכלי חזק של תעסוקה, חקלאות