הדמיון בין אז להיום מצמרר: מתקפה על קיבוץ לא רחוק מעזה, חקלאים שבולמים בגופם את האויב, ילדים ואמהות מפונים. חברי בארות יצחק, ששרדו את קרבות מלחמת השחרור, החליטו לבנות מחדש את ביתם במרכז – ולא הפסיקו להתגעגע לנגב. השבוע, במפגש מרגש, הם חלקו חוויות עם מי שנאלצו לנטוש את העוטף ב–7 באוקטובר, סיפרו על הטראומה והאשמה שליוו את חייהם וייעצו חד–משמעית לחזור ליישובים: "הבית השרוף זה נורא, אבל זה יעבור. צריך להקים ולא לוותר"
להמשך קריאה