למרות המלחמה: הבורסה הישראלית לא מתפרקת

כתבות באותו נושאמתקפת הפתע של חמאס על דרום ישראל הבהילה גם את המשקיעים, והובילה את המדדים המרכזיים בבורסה המקומית לירידות של כ-7% עם פתיחת המסחר ביום ראשון השבוע, לצד ירידה של חברות ישראליות הנסחרות בבורסות ארה"ב יום למחרת.

בלומברג אף דיווחה כי משקיעים זרים מחזיקים בכ-43 מיליארד דולר במניות ואיגרות חוב הקשורות בחברות ישראליות, שעתה יצטרכו לבחון פרמיית הסיכון הנדרשת להמשך השקעתם.

תשע החברות הישראליות הבולטות בוול-סטריט ירדו בכ-3.4% בממוצע מאז החל המסחר בארה"ב ביום שני האחרון, בהובלת החברות מובילאיי ומאנדיי, שמניותיהן ירדו בכ-10.8% ו-6.6% בהתאמה (ראו טבלה). לצידן סולאראדג' ואלביט מערכות בלמו את העמקת הירידה עם עליית מנייתן בשיעור של 0.45% ו-3.13% בהתאמה, נכון ליום רביעי בלילה.

השתלטות הצבא הישראלי על אזורי הטבח בדרום ותחילת מתן המענה המלחמתי להחזרת הביטחון הנדרש לישראל הובילו גם את המשקיעים חזרה אל חיק הבורסה המקומית. מדד ת"א 35, לדוגמא, עלה ביום שני האחרון כ-1% ובשלישי לאחריו חווה עלייה של 1.2% נוספים. מדדי הבורסה העיקריים חזרו לירידות אתמול (ד'), והביאו את מדד ת"א 35 לירידה שעמדה על 1.34%, המסכמת לו ירידה של 5.73% מאז החלה המלחמה.

מניות החברות הישראליות בוול-סטריט הגיבו במגמה מעורבת, כאשר עיקר הירידה שחלקן חוו קשורה בעיקר להיותן דואליות הנסחרות גם בבורסה בתל אביב, ולמצב המאקרו הכלכלי, ויש המוצאים הזדמנות השקעה בירידות שחוו האחרונות.להמשך קריאה

בציונות הדתית זועמים: "סינוואר שומע את הרמטכ"ל, עוד יקבל מה שהוא רוצה"

חבר הכנסת צבי סוכות השתתף בראיון והתייחס לעסקת החטופים שנדונה בימים האחרונים ועל הסנקציות של ארה"ב והאיחוד האירופי על ארגוני מתנחלים שונים. ביחס לעסקת חטופים אמר: "אנחנו לא חושבים שנוכל

קרא עוד »