צה"ל הרחיב את הפעילות הקרקעית ברצועת עזה: הכוחות השיגו שליטה כמעט מוחלטת בצפון הרצועה, ועכשיו הלחימה מתמקדת במרחבים זייתון וג'באליה • כפי שביקר ברמיזה הרמטכ"ל, הצבא דחף שהכוח המתמרן יתקדם כבר לדרום הרצועה – אך הדרג המדיני החליט להתרכז כרגע בצפונה • ובינתיים מתחת לשיפא, כוחות צה"ל חושפים עוד ועוד דלתות ממוגנות של חמאס • תמונת המצב בלחימה
המלחמה נוכחת גם ברמת הגולן: "שיקרנו לעצמנו – ושיקרו לנו לגבי המציאות פה"
ככל שהמלחמה הלכה והתקדמה – היא הגיעה גם לרמה. המכה הכואבת ביותר נחתה לאחר מותם של בני הזוג ברנס מפגיעת רקטה. החקלאות דועכת והתיירות לא קיימת, אבל תושבי האזור עדיין