בישוב הקהילתי אחוזת ברק שבעמק יזרעאל חיים 2,800 תושבים, שבעה צעירים מתוכם נרצחו בטבח המזעזע במסיבת נובה שליד קיבוץ רעים. ארבעה מהנרצחים הובאו למנוחות בימים האחרונים – בני הדודים דין (27) ושוהם בר (21), שי שלו (50) ואיתן שניר (22). היום יובאו למנוחות בבית העלמין של הישוב שלו גל (23) והאחים נועה (27) וגידי חיאל (24).
אחוזת ברק הוקמה בשנת 1999 ממזרח לעפולה. עם השנים הישוב גדל והיום חיות בו 700 משפחות. מאז שבת 7 באוקטובר הישוב עצר את נשימתו והתושבים ייחלו לקבל בשורות משמחות, אבל ככל שחלפו הימים החלו להגיע בשורות האיוב. אתמול הגיעה הידיעה כי האחים גידי ונועה חיאל זוהו. כל שבעת הנעדרים מאחוזת ברק נרצחו.