רוב הציבור: ההנהגה אחראית למחדל, נתניהו צריך להתפטר

כתבות באותו נושאמכון דיאלוג בראשות קמיל פוקס ערך בימים האחרונים סקר שהוזמן ע"י יועץ אסטרטגי עם מדגם גדול יותר מהמקובל: 620 אנשים, כולם רק מהמגזר היהודי ובדק את עמדות הציבור לגבי תפקוד ההנהגה מאז פריצת הקרבות. רוב עצום של 84% מהציבור סבור שארוע חדירת מחבלי חמאס ליישובי הדרום בשבת האחרונה הוא מחדל של הנהגת המדינה – וההרגשה הזו חוצה את הגבולות הפוליטיים, כש-. 79% ממצביעי מפלגות הקואליציה בבחירות האחרונות אמרו שהם רואים באירוע מחדל של הנהגת המדינה.

כמעט כל הציבור (94%) סבורים שלממשלה יש אחריות למצב שהוביל לקריסת כל מערכת ההגנה על הישובים בדרום. ובהמשך לכך – 75% מהציבור אמרו שלממשלה יש "אחריות גדולה מאד" או "אחריות גדולה". בנוסף, 67% מהציבור, כולל 56% ממצביעי מפלגות הקואליציה, רואים את "מחדל 2023" כגדול יותר מ"מחדל מלחמת יום הכיפורים" ב-1973.

קיים רוב בציבור (56%) שסבור שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו עם תום הקרבות – כשגם בקרב מצביעי הקואליצה ישנם רבים שמחזיקים בדעה הזו: 28% ממצביעיה גם הם סבורים שעל נתניהו להתפטר עם סוף המערכה. 52% מהציבור סבורים שעל שר הביטחון יואב גלנט יהיה להתפטר מתפקידו עם שוך הקרבות.

59% מהציבור אמרו שהם כלל אינם סומכים או "רק קצת" סומכים על הממשלה שתדע לנהל את המלחמה, כש-88% אחוזים ממצביעי מפלגות האופוזיציה אמרו שהם אינם סומכים על הממשלה.

עוד עולה מהסקר שכמעט כל אוכלוסיית ישראל (92%) מדווחים שהם חרדים בעקבות אירועי השבת האחרונה, כששליש מהם "חרדים מאד".להמשך קריאה

דיווח: בחסות המשא ומתן עם גוגל, וויז כבר הגיעה לקצב הכנסות של חצי מיליארד דולר

וויז, שמנהלת משא ומתן למכירתה לגוגל, צופה כי תייצר קצב הכנסות שנתי של מיליארד דולר עד אמצע השנה הבאה • בינתיים, נחשפו המרוויחים הגדולים מהעסקה: סייברסטארטס הישראלית תכניס 920 מיליון

קרא עוד »