70 שנה אחרי שנעלמה מהארץ, התגלתה ריחופית קטנה בגולןבלי לפתוח גוגל, מה אומרים לכם השמות הבאים: שִׁלְחִית, חַרְבִּית, רָמְחִית, דִּקְרִית, חִצִּית וחֲנִיתִית? אם עניתם נכונה סביר להניח שאתם חלק מקהילה מסקרנת ושוקקת של שָפָרִים, שזה די דומה לצפרים, רק עוסק בחובבי שפיריות (אגב השמות הנ"ל הן של סוגי שפריריות וגם כאן יש הבדלים).

Advertisements

שקד בחבוט, שתפקידו הרשמי הוא פקח בשמורת הטבע נחל פרת ברשות הטבע והגנים והמנהל האזרחי ונמנה עם הקהילה הזאת. הוא העלה לאתר התצפיות iNaturalist תמונה עם הכותרת "ריחופית קטנה" שצילם בגולן בסוף מאי, ולא ידע שיעורר התרגשות כה גדולה. מסתבר שמדובר במין נדיר ביותר שלא נראה בנופי הארץ מזה עשרות שנים.

כעבור כמה ימים חזר אליו דוד קוטר, מנהל קבוצת השפיראים בפייסבוק וכתב: "הי, יש לך עוד תמונות מהרחופית קטנה? זה נראה טוב, אבל כדאי להיות בטוחים, היא לא נראתה פה כבר איזה 70 שנה". השמועה עשתה לה כנפיים, תרתי משמע, ולאחר וידוא נוסף התברר, כי המין הנדיר אכן נתפס בעדשת מצלמתו של בחבוט וקהילת השפיראים רגשה וסערה.

קרא עוד…

"אני אשדר כל זמן שאני יכול"

כשיורם ארבל נכנס לבית הקפה שבו אנו נפגשים, לבוש בגדים ספורטיביים, חמוש במשקפיו ובחיוכו המוכר – אי אפשר להחמיץ את הקול שלו. קול מיתולוגי שמלווה

קרא עוד »
No more posts to show

כתבות שאולי תאהבו

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב tumblr