המשפחה של יוני אשר נחטפה לרצועת עזה ע"י חמאס

כתבות באותו נושאאיתי פכטר, תושב כפר עזה, מנסה כעת להתאושש לאחר המצור שנמשך שעות ביישובו לאחר חדירת המחבלים אתמול. "זה שאני בחיים זה נס", הוא סיפר בתוכנית "שבע-תשע" עם אודי סגל וענת דוידוב ברדיו 103fm. "12 שעות היינו בממ"ד. בשעה 11 בבוקר אני שומע שאנשים מתחילים להיכנס. זרקו רימון לתוך הבית. נישקנו את המזוזה ואמרנו שאלוהים איתנו. לצבא לקח המון זמן להבין מה קורה. המודיעין של הצבא כשל".

עוד אמר פכטר: "איבדנו המון חברים כאן ויש המון פצועים. אני חושב שיש פה שלושה אשמים: הרמטכ"ל, שר הביטחון וראש הממשלה. הצבא התכונן לזה, עשות תרגילים וידעו טוב מאוד מה קורה בצד השני, אבל לא מנעו את זה. היום אני חושב שיש קונצנזוס רחב לכבוש את הרצועה".

מירב כהן, תושבת קיבוץ עין השלושה, סיפרה גם על הסיוט הנורא שעברה. "עברתי סבבים וימי קרב. מה שהיה אתמול עוד לא היה. זה היה גיהנום. כשאני יושבת בממ"ד עם ילדה בת 14 ועוברים לידי מחבלים, אין מילים שיכולות לתאר את האימה וחוסר האונים. חיכינו 6 שעות כדי שיבואו להושיע אותנו. זה משהו לא סביר. לא הצלחתי לתפוס את שאר הילדים שלי ולא ידעתי מה עלה בגורלם", היא אמרה ל-103fm. "אנחנו מופקרים לגורלנו. תפסו אותנו עם התחתונים למטה. חומה של מיליארדי דולרים ותצפיתניות. הכול קרס".

מיכל קדוש סייעה בהכנת הכתבהSource link