התגברות במתיחות בצפון הארץ נרשמה הערב (שלישי) לאחר שכמה מטחים נורו משטח לבנון לעבר יישובי הצפון הסמוכים לגבול, לרבות שלומי, לימן וחניתה – שם זוהו נפילות. זמן קצר לאחר מכן, צה"ל הגיב בירי ארטילרי. בהתאם למצב, הונחו תושבי האזור להישאר בקרבת מרחבים מוגנים.
מוקדם יותר היום, אזעקות נשמעו גם באזורים דרומיים יותר בצפון, לרבות באקה אל-גרבייה – שחלק מתושביה דיווחו על לפחות נפילה אחת בשטחי הכפר הפלסטיני באקה אל-שרקייה.
"מי שיש לו ממד נכנס לממד, אבל רק לחצי מתושבי העיר יש את הלוקסוס הזה", סיפר לוואלה! תושב באקה אל-גרבייה. "העירייה נערכה מראש ועוד אתמול הוציאו הנחיות לתושבים. מקווים שנעבור את הכל בשלום". "זה מוכיח שהרקטות לא מבדילות בין יהודי לערבי, כפי שיושבי פאנלים למיניהם מנסים לשדר לנו בטלויזיה", הוסיף אחד אחר.