בכל מלחמה בתולדות העמים מפציע "נשק מפתיע", המשנה את פני המערכה. במלחמות ישראל ראינו את "הפתעת הסאגר" ומשמעותם טילים נגד מטוסים במלחמת יום הכיפורים, בארגוני הטרור ראינו הופעת רקטות ואיומים תלולי מסלול
סגן יונתן בן חמו, שהוצג בנאום נתניהו בקונגרס: "דחפו את השם שלי בדקה ה-90"
בראיון ל-103FM סיפר הקצין כי שלושה ימים לפני נאום רה"מ בקונגרס האמריקני, שהה במקרה בניו יורק, כשאדם במסעדה הציע לו לברר אם יוכל להגיע לאירוע: "עשיתי טלפונים לאנשים מאוד מקושרים".