כ-100 הרוגים במתקפת מל"טים על אקדמיה צבאית סורית

כתבות באותו נושאלפחות מאה בני אדם נהרגו היום (חמישי) בהתקפת מל"טים על אקדמיה צבאית במחוז חומס, במהלך טקס סיום קורס – כך דיווח ארגון המזוהה עם האופוזיציה וגורם המקורב למשטר אסד. לפי משרד ההגנה של סוריה, כמה כלי טיס בלתי-מאוישים חמושים היו מעורבים בהתקפה שבוצעה על ידי קבוצות "טרור". בתגובה להתקפה, הפציצו כוחות המשטר יעדים של האופוזיציה במחוז אידליב שבצפון המדינה.

שום ארגון לא קיבל עד כה אחריות על אחת ההתקפות הקשות ביותר נגד כוחות המשטר מאז תחילת מלחמת האזרחים לפני 12 שנה, שגבתה את חייהם של מאות אלפי אנשים. בסוכנות הידיעות רויטרס דווח מפי גורם ביטחוני סורי וגורם ביטחוני בברית האזורית התומכת במשטר אסד כי שר ההגנה של סוריה עזב את הטקס כמה דקות לפני ההתקפה.

הארגון הסורי לזכויות אדם, המזוהה עם האופוזיציה ועוקב אחרי המלחמה מבריטניה באמצעות רשת של פעילים בשטח, יותר ממאה איש נהרגו ועוד 125 נפצעו. גורם בברית התומכת במשטר אסד אמר כי מספר ההרוגים הוא כמאה איש, בעוד שבאופן רשמי, משרד הבריאות אמר כי 80 בני אדם נהרגו ו-240 איש נוספים נפצעו. עוד נמסר כי בין ההרוגים שש נשים וחמישה ילדים.

"לאחר הטקס, אנשים יצאו לחצור ואז הייתה פגיעה של חומרי נפץ. אנחנו לא יודעים מאיפה זה הגיע, וגופות היו פזורות על הקרקע", סיפר תושב סורי שעזר להכין את הקישוטים באקדמיה לקראת הטקס. בתיעודים מהזירה נראו אנשים – חלק במדים ואחרים בלבוש אזרחי – שוכבים בשלוליות דם בחצר גדולה, כשחלק מהגופות היו שרופות.

ממשלת סוריה הכריזה על שלושה ימי אבל, וההתקפה גונתה בין היתר על ידי איחוד האמירויות הערביות והמורדים החות'ים בתימן.להמשך קריאה