מקורות המקורבים לחיזבאללה אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי הארגון עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בעזה, שהובילו למתיחות הגבוהה ביותר בגבול לבנון מאז תום מלחמת לבנון השנייה ב-2006. לדבריהם, אף שחיזבאללה לא שולל את האפשרות לפתיחה של מלחמה נוספת, בשלב זה הוא פועל באופן מדוד. אחד המקורות אמר כי חיזבאללה תוקף "פה ושם" ומגיב לתקיפות ישראליות בלבנון, בזמן שהוא צופה מקרוב במצב ברצועת עזה ובדרום.
הארגון דרוך ופרס כוחות מיוחדים באזור הגבול ואת מערכות הרקטות שלו כהכנה למלחמה אפשרית, אך בוחן את ההתפתחויות "מִיּוֹם לְיוֹם". המקורות אמרו כי נסראללה, שכוחותיו תרגלו מוקדם יותר השנה פלישה לישראל לעיניהם של כתבים זרים, עוקב אחר האירועים בעזה ובדרום לבנון "דקה אחר דקה". חיזבאללה הביע את תמיכתו במתקפה של חמאס, שבה נרצחו יותר מ-1,200 ישראלים ונפצעו עוד אלפים.
בנוסף לאזהרות של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן לכל גורם שינסה להצטרף ללחימה – "אל תעשו זאת", פוליטיקאי לבנוני בכיר ומקור באו"ם אמרו כי שגרירת ארצות הברית בביירות ובכירים מערביים אחרים העבירו מסרים לבכירים לבנוניים שלפיהם על חיזבאללה להימנע מהתערבות במלחמה בעזה. קנצלר גרמניה, אולף שולץ, הזהיר אף הוא היום את חיזבאללה לבל יתקוף את ישראל.
"ראש הממשלה קיבל הבטחה שחיזבאללה לא יתערב במה שקורה", אמר שר החוץ עבדאללה חביב ביום ראשון. "אם ישראל לא תתגרה בנו, אם לא יהיו פרובוקציות, חיזבאללה לא יתערב הפעם".