אחד מהמגנים היהודים בתל-חי הוא זלמן בלחובסקי ז״ל, שבחר בגיל 18 לעזוב את הגימנסיה הרצליה בה למד – כדי לממש את שאיפתו להתיישב בקיבוצי הארץ. נכדו יאיר בלחובסקי-רוזנטל שוחח עם מעריב
עדינה משה, שחזרה מהשבי: חיים פרי אמר לי שנשתחרר בעוד שנתיים כי אנחנו שמאלנים
בראיון לערוץ 12 סיפרה משה על השהות שלה עם החטופים חיים פרי, יורם מצגר ואלכס דנציג, שנהרגו בשבי בהמשך המלחמה. "אני לא יודעת איך אני יכולה לצאת משם. אני שם